Pradžia
lt
en

Pasaulinė turizmo diena Vaikų ir jaunimo bibliotekoje

Atnaujinimo data 2021-12-08 11:07

Pradžia

     Rugsėjo 27 d. minima Pasaulinė turizmo diena, kurią 1979 m. paskelbė Tarptautinė turizmo organizacija Ispanijoje per III Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Generalinę asamblėją. Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai. Pasaulinė turizmo diena kaip profesinė turizmo šventė pradėta minėti nuo 1980-ųjų. Lietuvoje ji minima nuo 2003-ųjų metų, kai Lietuva tapo Pasaulio turizmo organizacijos nare.
Vaikų ir jaunimo biblioteka kaip ir kasmet mini šią dieną kartu su savo bičiuliais Klaipėdos rajono turizmo informacijos centru. Centro direktorė Daiva Buivydienė pakvietė susirinkusius Gargždų ,,Minijos“ progimnazijos moksleivius kartu su mokytoja V. Dargužiene pasinerti į senovę. Vaikai stebėjo 3D animacinį filmą „Kaip kūrėsi Gargždai nuo pelkių iki šių dienų“. Įdomus filmas sužavėjo ne tik vaikus, bet ir J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorę Indrą Tamašauskienę, kuri pasidžiaugė filmo įdomiu siužetu bei palinkėjo moksleiviams gražių mokslo metų.
    Dėkodama už renginį skyriaus vedėja Rūta Cirtautaitė pakvietė moksleivius apžiūrėti parodą ir rudenį noriais skaityti knygeles bei lankytis bibliotekoje.