Ryšių reguliavimo tarnybos inicijuotas ir LR Prezidento Gitano Nausėdos globojamas projektas „Nė vienas nėra pamirštas“ ir vėl kviečia į nuotolinę paskaitą!
Paskaitos programoje:
- Projekto „Nė vienas nėra pamirštas“ artimiausių skaitmeninių įgūdžių lavinimo mokymų pristatymas. Projekto vadovė Rita Karpuvienė
- Finansinio sukčiavimo prevencija kasdienėje bankininkystėje. Kaip atpažinti ir nepakliūti. Daiva Uosytė, AB SEB Banko Prevencijos departamento vadovė
Nežiūrint prevencinių mokymų apie sukčiavimą, vis dar sukčiams pavyksta išvilioti iš gyventojų nemažas sumas. Dažniausiai jų aukomis tampa pagyvenę žmonės. Kaip nustatyti, ar jūs sulaukėte blogų ketinimų turinčio asmens skambučio? Yra keletas požymių:
- Pirmiausia – kalba. Dažniausiai brokeriais prisistatę asmenys kalba ne lietuvių, o viena iš užsienio kalbų. Paprastai tai būna rusų kalba, bet kartais pasitaiko ir angliškai kalbančių sukčių. Išgirdus telefonu pasiūlymą investuoti ne valstybine kalba, iš karto turi kilti įtarimas, kad skambina sukčius.
- Antras požymis – instrukcija, kaip elgtis su banku. Banko saugumo specialistai, pastebėję įtartinas operacijas, susisiekia su klientu ir pradeda klausinėti apie jų pagrįstumą. Sukčių veikla dažnai remiasi socialine inžinerija ir psichologija, tad šiai situacijai jie būna pasiruošę. Įsidėmėkite: joks finansų brokeris jūsų nemokys, kaip kalbėti su banko specialistais, nerengs įvairių pokalbių scenarijų ir nepatars, kaip užbėgti klausimams už akių.
- Trečias požymis – individualus pasiūlymas. Dažnai sukčiai siekia izoliuoti auką nuo aplinkos, nes aplinkiniai gali pradėti kelti nepatogius klausimus ar atkalbinėti. Tad, jei sulaukiate raginimų nesidalinti informacija, nesikonsultuoti su aplinkiniais, tai gali būti požymis, kad su jumis susisiekęs asmuo yra sukčius.