Pradžia Easy-to-read
lt
en
2024 lapkričio 14 d. 17:00 - 18:00 J. Lankučio viešoji biblioteka

Biblioterapijos užsiėmimas suaugusiems su meno terapijos praktike, psichologe Vika Gridiajeva

Pradžia
*photo*

Biblioterapija – tai universalus metodas, galintis pagelbėti daugeliui žmonių, kai asmeniui teikiama psichologinė pagalba, pasitelkiant skaitymą.

Užsiėmimo metu svarbiausia yra ne literatūrinis knygos nagrinėjimas, o tai, kad patys užsiėmimo dalyviai atsivertų, papasakotų, ar jų gyvenime kas nors panašaus yra buvę, kaip nagrinėjamos knygos veikėjams. Skaitydamas knygą žmogus tarsi pabūna kažkuo kitu, su knygos veikėju išgyvena tam tikras emocijas, būsenas ir, padedamas specialisto, į savo problemas gali pažvelgti iš šalies.

Susitikimo metu dalyviai įsitrauks į sąmoningumą puoselėjančius užsiėmimus, tyrinės savo jausmus, patyrimus, mintis ir elgesį. Psichologės padedami dalyviai sieks suprasti kodėl elgiamasi taip, o ne kitaip. Biblioterapijos užsiėmimo metu bus diskutuojama apie tai, kaip mūsų žmogaus elgsena daro įtaką aplinkai ir santykiams, bus bandoma suartinti kiekvieno grupėje dalyvaujančio ir knygos herojų patirtis.

Veda Vika Gridiajeva – šeimos psichologė, meno terapijos praktikė, seminarų pedagogams ir tėvams lektorė, įvairių straipsnių apie vaikų auklėjimą autorė.

Apie mane: dviejų nuostabių dukryčių mama, pasirinkusi profesiją pagal pašaukimą ir laisvalaikį leidžianti Tailando bokso ringe. Apie mano patirtį: Profesinio kelio pradžioje dirbau su moterimis, patyrusiomis smurtą, vėliau vaikais, kuriuos mūsų valstybė priskiria prie socialinės rizikos grupės. Tuomet kurį laiką buvau atradusi save geronto psichologijoje – ir dirbau su senyvo amžiaus asmenimis. Taigi, jauniausias mano turėtas klientas buvo 8 mėnesių, o vyriausiam buvo 92. Na, o šiandien mano klientai dažniausiai lanko darželį arba pradinę mokyklą. Šiuo metu dirbu Kretingos rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės pagalbos skyriuje, konsultuoju Miško darželio – mokyklą ugdymo psichologijos klausimais. Paskaita – susitikimas su tėvais : „Skaityti ar neskaityti – štai kur klausimas?“ arba „Kas bus jei savo vaikui (NE)SKAITYSIU?“arba „Dopamino karta: ar yra vietos knygoms?“