Pradžia
lt
en

Susidomėjimą knygomis bibliotekos skatina išradingai

Pradžia

Visai nesvarbu, ar tau aštuoneri, ar aštuoniasdešimt metų – Knygos pristatymo konkurse dalyvauti gali visi knygų skaitytojai. Didelio susidomėjimo šiemet sulaukęs Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos organizuotas tradicinis skaitymo skatinimo konkursas metams baigiantis skelbia laimėtojus ir atsisveikina iki kitų metų.

Knygos pristatymo konkursas, skirtas visuomenės kūrybiškumui ugdyti ir didinti susidomėjimą knygomis bei skaitymu, šiemet buvo organizuotas jau 28-ąjį kartą. Jame dalyvauja įvairaus amžiaus skaitytojai, kurie pavieniui arba grupėmis iki penkių žmonių nufilmuoja iki 5 minučių trukmės knygos pristatymą. Šiandien, kai vaizdo turinys neretai priešpriešinamas skaitymui, šis konkursas įrodo, kad vienas kitam netrukdo. Lietuvoje netrūksta skaityti mėgstančių žmonių, kurie patinkančias knygas originaliai pristato vaizdu ir taip sudomina skaityti kitus.

Ypatingas pagrindinis prizas 

 „Norėčiau pabrėžti, kad Knygų pristatymo konkursas šiais metais ėjo neįprastu keliu – tikslingai rinkomės ne žmonėms „pataikaujantį“ pramoginį pagrindinį prizą (anksčiau prizai yra buvę ir žaidimų kompiuteriai, ir dronai, ir kt.), bet pasiūlėme konkurso dalyviams laimėti asmeninę savo knygų bibliotekėlę. Kreipėme dėmesį į tuos, kuriems iš tiesų patinka skaityti, kurie dalyvauja ne vien dėl materialių, praktiškų daiktų, o būtent knygas laiko prioritetu, patraukliu dalyku. Ir šiame kontekste sulaukėme viso pluošto filmukų! Mano akimis, tai yra laimėjimas, nes skaitymo skatinimas niekada nebuvo lengva misija, sakyčiau – net priešingai. Ypač, kai už lango tiek daug kitokių žmonių dėmesį viliojančių dalykų“, – sako konkurso koordinatorė Urtė Šulskienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos projektų vadovė.

Trys aukščiausiais balais komisijos įvertinti knygų pristatymų autoriai bus apdovanoti pusės metų asmeninės bibliotekos prenumerata.

Geriausius knygų pristatymus šiemet sukūrė ir pagrindinius prizus laimėjo:

Jovydas Vilčiauskas (Diana Opolskaitė. „Kur dingo Edvinas Kratas?“);

Raminta Jėgerytė, Milda Šerpetauskaitė, Greta Ringailaitė, Tomas Chockevičius, Vilius Gailiūnas (Melvin Burgess. „Heroinas“);

Gabija Statkutė (Karen M. McManus. „Du gali išlaikyti paslaptį“).

Sveikiname!

Nuo Žemaitės iki Santos Montefiore

Knygos pristatymo konkursas siekia populiarinti kokybišką bei vertingą lietuvių ir užsienio šalių įvairių žanrų literatūrą. Dalyvių pristatytos knygos pačios įvairiausios: nuo V. Šekspyro „Romeo ir Džiuljetos“ ar Dž. D. Selindžerio „Rugiuose prie bedugnės“ iki A. Šlepiko „Mano vardas Marytė“; nuo Žemaitės apsakymų iki meilės romanų karalienės Santos Montefiore knygų.

Jaunesnieji konkurso dalyviai rinkosi žinomus vaikų rašytojus, kurių knygos pastaraisiais metais nuolat randamos populiariausiųjų sąrašuose. Tai T. Dirgėlos, E. Daciūtės, M. Marcinkevičiaus, K. Kasparavičiaus, S. Paltanavičiaus, V. Račicko knygos. Populiariausia pristatoma knyga šiemet buvo Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“. 

Konkurse numatyta specialioji nominacija aktyviausiems mokytojams ir bibliotekininkams, kurie skatino savo auklėtinius ar lankytojus dalyvauti Knygos pristatymo konkurse. Knygų ir stalo žaidimų rinkiniai šįkart atitenka mokytojoms Gintarei Padvelskienei, Daivai Mikšienei ir bibliotekininkei Daliai Kukenienei.

Šiais metais specialią nominaciją įsteigė elektroninių knygų platforma „Antanukas.lt“ ir laimėtojui dovanoja metinę elektroninių knygų prenumeratą. „Antanukas.lt“ komanda nugalėtoja išrinko Astą Cikanaitę (Chris Carter. „Genezė“).

Kiekvienais metais organizatoriai sulaukia daug įdomių ir kūrybiškų knygų pristatymų, todėl komisija šįkart skyrė net keturias papildomas nominacijas, kurias laimėjo:

Novatoriškiausias pristatymas – Martyna Lacytė (Erichas Marija Remarkas. „Laikas gyventi ir laikas mirti“);

Originaliausias pristatymas – Jonas Rutkauskas (Agata Kristi. „Žmogžudystę tiria Erkiulis Puaro“);

Meniškiausias pristatymas – Deimantė Kasnauskytė (Vytautas Mačernis. „Metų sonetai“);

Netikėtas požiūris į knygą – Leonas Šišla (Astrid Lindgren. „Emilis iš Lionebergos“).

Knygos pristatymo konkurso „Facebook“ paskyroje taip pat vyko papildomas balsavimas, kuriame skaitytojai galėjo išrinkti labiausiai patikusį filmuką. „Facebook“ konkurso nugalėtojais tapo:

Nojus, Izabelė ir Adelė (Astrid Lindgren. „Pepė Ilgakojinė“);

Rūta (Indrė Pavilonytė, Martynas Pavilonis. „Marmiai: Olis ir dažų kibirėlis“);

Izabelė (Kristina Ohlsson. „Hester Hilo paslaptis“).

Sveikiname nugalėtojus! Dėl prizų atsiėmimo su kiekvienu laimėtoju konkurso komanda susisieks asmeniškai.

Dėkojame visiems dalyviams ir iki susitikimo ateinančiais metais!

Konkursą organizuoja Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija.

Konkurso partnerė – Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija.

Pagrindinis informacinis partneris – Lietuvos radijas ir televizija.

Rėmėjai: „Regionų naujienos“, „Antanukas.lt“, internetinis knygynas „Patogupirkti.lt“, leidybos namai „Terra Publica“, leidykla „Vaga“, leidykla „Gelmės“, leidybos įmonė „Svajonių knygos“, „Urtės tekstilė“, „Gera dovana“, „Syvas.lt“.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.