Pradžia
lt
en

Savanorio Justo savanorystė

Pradžia

Savanoris Justas savanorišką tarnybą Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje pasirinko norėdamas pažinti save ir pasaulį: įgyti vertingos patirties, susipažinti su naujais žmonėmis, patobulinti ir išsiugdyti naujus įgūdžius, užsiimti įvairia, niekad nebandyta veikla.

Justas – pozityvus, atsakingas, smalsus, disciplinuotas, draugiškas savanoris. Jis išbandė įvairiausias veiklas bibliotekoje: tvarkė knygų ir spaudinių fondus, kūrė filmukus apie knygas, padėjo renginiuose ir edukacijose, išmoko kurti maišelius su termo spauda, gaminti ženkliukus, padėjo ruošti dekoracijas, priemones įvairioms šventėms, susitikimams.

Atlikdamas pavestas užduotis, savanoris Justas parodė gerus bendravimo ir bendradarbiavimo, laiko planavimo įgūdžius, pademonstravo gebėjimą klausytis ir įsiklausyti, kritiškai bei pozityviai reaguoti į pastabas. Savanoris įgijo savarankiškumo, gebėjimo mokytis, disciplinos, problemų sprendimo, skaitmeninio raštingumo, komunikacinių kompetencijų.

Justas teigia, kad savanoriaujant įdomiausia buvo prisidėti organizuojant renginius, juose dalyvauti, klausytis žmonių, kurie kalba apie savo patirtis, uždavinėti jiems klausimus. Taip jis labiau pažino kitus/kitokius, tuo pačiu ir save. Patiko bendrauti su įvairaus amžiaus, išsilavinimo žmonėmis, užsiimti įvairiomis, niekad nebandytomis veiklomis. Savanoris suprato, kad „disciplina svarbiau už motyvaciją, kad tokios datos „kada nors“ nėra, visada reikia nusimatyti konkretų tikslą ir datą“.

Jono Lankučio viešosios bibliotekos kolektyvas džiaugiasi šauniu savanoriu, linki jam neprarasti smalsumo, noro kuo daugiau sužinoti, patirti ir atrasti, atskleisti savo gebėjimus, talentus, atkakliai siekti savo užsibrėžtų tikslų.