Pradžia
lt
en

Kviečiame padėti Ukrainos kariams!

Pradžia

Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešoji biblioteka prisideda rinkdama medžiagas apkasų žvakių gamybai. Žvakės bus gaminamos  ir siunčiamos fronte kovojantiems Ukrainos kariams.  Šios žvakės – tai vašku ar parafinu užpildytos skardinės, kurias apkasuose kariai naudoja gamindami maistą, džiovindami drabužius ar tiesiog norėdami sušilti, todėl jos gyvybiškai svarbios, kai šalta.

  • Kokias medžiagas renkame?

Šiuo metu renkame įvairų vašką ir parafiną, didelius ir mažus jo gabalus, senas žvakes ir jų likučius. Tai gali būti maistinis parafinas, bičių vaškas, žvakės, skirtos uždaroms patalpoms ir tokių žvakių likučiai.

! Netinka: techninis parafinas, parafinas iš kapinių žvakių ir žvakių nuo uodų likučiai. Toks parafinas yra abejotinos kokybės arba blogo kvapo, degdamas gali išskirti sveikatai kenksmingas medžiagas. Todėl saugodami karių sveikatą tokių medžiagų atsisakome.

  • Kaip panaudosime surinktą vašką ir parafiną?

Bibliotekose surinktą vašką ir parafiną perduosime iniciatyvoms, kurios užsiima parafino ir vaško lydimu, apkasų žvakių gamyba.

  • Kur ir kada galite atnešti medžiagų?

Medžiagas galite palikti specialiose dėžėse, kurias rasite šiose mūsų bibliotekose :

  1. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje (Klaipėdos g. 15, Gargždai). Nuo 8 val. iki 18 val.
  2. Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje (Žemaitės g. 5, Gargždai). Nuo 8 val. iki 18 val.
  3. Bet kuriame bibliotekos filiale (adresus ir darbo laikus galite rasti čia: https://www.gargzdaivb.lt/kontaktai/67/filialai/d10)
  • Kiek truks ši akcija?

Medžiagas planuojame rinkti iki kovo mėnesio.

Net ir nedideli vaško ir parafino kiekiai yra svarbūs, tad nedvejokite ir atneškite tai, ko turite.

Dėkojame už pagalbą!

Razom do peremogi!