Pradžia
lt
en

Knygų skaitytojų klubai rajone laukia bendraminčių

Pradžia

Gargžduose – bibliotekininkės iniciatyva
„Už meilę knygoms turėčiau padėkoti savo seneliui, kuris būdamas pensinio amžiaus pajuto didelį poreikį skaityti. Knyga – ramybės oazė. Kai atėjau dirbti į šią biblioteką, vienas iš mano norų buvo įkurti knygų klubą, suburti žmones, kurie nebijo skaityti įvairių autorių kūrybą, pabendrauti“, – pirmajame mėgėjų skaityti knygas susitikime prisipažino Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos darbuotoja Neda Pratapaitė.
Daupariškė Laima Jakštienė į knygų klubą atėjo tikėdamasi susipažinti su žmonėmis, mėgstančiais skaityti, išgirsti ir literatūros kritikų nuomonę apie vieną ar kitą knygą, profesionalų vertinimą, patarimų, kaip atsirinkti vertas knygas. „Esu bibliotekos Dauparų filialo skaitytoja, tačiau jei ten nerandu ieškomos knygos, galiu ir į Klaipėdos bibliotekas nuvažiuoti“, – sakė L. Jakštienė. Daupariškė prisipažino dabar besižavinti Aurelijaus Zyko, Lietuvos diplomato, japonologo, politikos mokslų daktaro, keliautojo, vertėjo, visuomenės veikėjo, mokslinių ir mokslo populiarinimo publikacijų autoriaus, kūryba.
Klubo iniciatorė Neda pirmajame klubo narių susitikime aptarė, kaip atsirinks skaityti knygas: „Bendravau su Kretingoje jau 4 metus veikiančio knygų klubo įkūrėjais. Jie skaito ne ilgesnes nei 350 puslapių knygas ir kas mėnesį renkasi skirtingų šalių autorių knygą.“ Į pirmąjį susitikimą atėję keturi skaitytojai sutiko pirmiausia skaityti Nedos pasiūlytą knygą (Mary Ann Shaffer, Annie Barrows „Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija“), po mėnesio ją aptarti antrame susitikime ir nusprendė kol kas nesvarstyti, kaip pavadinti klubą. J. Lankučio viešojoje bibliotekoje įkurto klubo tikslas – kad į jo veiklą įsilietų daugiau įvairaus amžiaus, o ypač jaunų žmonių. Moksleivius į klubą kvies „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytoja Giedrė Jakaitė. Ji džiaugėsi, kad bendraudama su mokiniais atranda bendrų pomėgių, o tarp jų yra ir knygos: „Yra vaikų, kurie skaito ne tik mokyklinę literatūrą, ir tai yra nuostabu.“

Ką ras „Tarp eilučių“?
„Girdėjau, kad Klaipėdoje yra tiek norinčių dalyvauti knygų klubų veiklose, kad į susitikimą patenka tik 15 pirmųjų, kurie užsiregistruoja. Jei nespėjai šį mėnesį, gal pavyks kitą“, – apie knygų skaitytojų proveržį pasakojo Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dovilų filialo bibliotekininkė Eligija Žukauskienė.
Nuo vaikystės knygas pamėgusi fotografė Rasa Blagnienė, Dovilų bendruomenės narė, mintimi, kad Doviluose reikia knygų klubo, pasidalijusi su E. Žukauskiene ir iš karto sulaukė pritarimo. Į pirmą susitikimą knygų gerbėjos susirinko su pyragais. Jais vaišindamosi papasakojo apie save. „Atėjo ne tik bibliotekos skaitytojų, bet ir tokių žmonių, kurie knygas tik perka“, – sakė Eligija ir pastebėjo, kad tarp pirmųjų narių buvo verslininkė, vaistininkė, darželio auklėtoja ir kt.
„Visą gyvenimą draugauju su knygoms, norėjosi bendraminčių rato, sukurti mažą bendruomenę. Iš pradžių dalyvavau knygų klube Klaipėdoje, bet kilo mintis surinkti mėgėjus skaityti Doviluose, nes čia gyvenu“, – pasakojo R. Blagnienė. Antrajame klubo susitikime išrinktas pavadinimas „Tarp eilučių“, pasirinktos skaityti knygos, jas aptars gegužės 17 d.
Į klubą kviečiami ne tik doviliškiai, bet visi norintieji, nepriklausomai nei nuo gyvenamosios vietos, nei nuo amžiaus ar profesijos, visi, kurie nori dalintis skaitymo patirtimis, bendrauti per tekstą, atrasti naujus vardus ir knygas, išmokti garsiai reikšti mintis, susitikti su įdomiais žmonėmis.
Marios laiko užsikrėsti puslapių magija ir paskaityti tarp eilučių…

Pilną straipsnį skaitykite Klaipėdos ranojo laikraščio „Banga“ puslapyje: https://gargzdai.lt/knygu-skaitytoju-klubai-rajone-laukia-bendraminciu/