Pradžia Easy-to-read
lt
en

„Išgirsk save“: psichinės sveikatos gerinimas per garsą, žodį ir bendruomeniškumą

Pradžia

Šiuolaikinė visuomenė susiduria su vis didėjančiu stresu, nuolatiniu informacijos srautu ir spaudimu neatsilikti. Tokie iššūkiai daro neigiamą įtaką psichinei žmonių sveikatai.

Jono Lankučio viešoji biblioteka, siekdama prisidėti prie vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų psichinės sveikatos gerinimo, vykdė projektą „Išgirsk save“. Projektu buvo siekiama skatinti savęs pažinimą bei emocijų valdymą per garsą, raidę, žodį, tekstą, vibraciją ir muziką. Ši iniciatyva buvo įgyvendinta bendradarbiaujant su šeimos psichologe ir meno terapijos praktike Vika Gridiajeva bei pedagogu ir Lietuvos muzikos terapijos asociacijos nariu Linu Švirinu.

Bibliotekoje per biblioterapijos ir garsų terapijos užsiėmimus klausytojai mokėsi pažvelgti į savo jausmus iš šalies, ugdė gebėjimą įsiklausyti į save, nurimti ir atrasti malonumą bendrystėje. Biblioterapijos metu dalyviai skaitė knygas, kūrė sensorines istorijas, analizavo citatas – visa tai skatino savianalizę ir emocijų valdymą. Garsų terapija suteikė galimybę „išgirsti“ savo kūną ir mintis, padėjo atsikratyti neigiamų emocijų, aktyvino kūrybiškumą bei sustiprino psichinę ir fizinę sveikatą.

Taip pat buvo paruošti specialūs sensorinių priemonių krepšeliai, padedantys atsipalaiduoti ir nurimti. Jais galima naudotis ne tik bibliotekose, bet ir pasiskolinti į namus.
Projektas „Išgirsk save“ padėjo atsipalaiduoti, įsiklausyti į save ir aplinkinius, taip pat mokė valdyti emocijas. Siekiant nuosekliai ugdyti harmoningos asmenybės bruožus, veiklos bus tęsiamos ne tik Gargžduose, bet ir visame Klaipėdos rajone.

Projekta finansuoja Klaipėdos rajono savivaldybė.