Pradžia
lt
en

Dainiaus Sobeckio knygų pristatymas

Pradžia

    Spalio 28 d. Jono Lankučio bibliotekoje jaukų ir įdomų vakarą kūrė poetas, prozininkas ir eseistas Dainius Sobeckis bei autoriaus knygų redaktorius poetas ir filologas Danielius Milašauskas. Dainius Sobeckis pristatė net keletą savo knygų - monografiją apie lietuvių išeivijos poetą, vienuolį, kunigą, visuomenės bei kultūros veikėją Leonardą Andriekų, taip pat esė rinkinį „Tikiu vadinasi bijau“.

    Monografija apie L. Andriekų – gimė iš mokslinės disertacijos,  - taip D. Milašauskas pradėjo pristatymą. D. Sobeckis gavo užduotį iš autentiškų rankraščių ir mašinraščių parengti eilėraščius spaudai. Tokia „pažintis“ su šiuo visuomenės veikėju prasidėjo skeptiškai, mat perskaičius kunigo eilėraštį šis Dainiui labai nepatiko. Tačiau vis daugiau praleidžiant laiko asmeniniame poeto archyve, esančiame Pranciškonų vienuolyne prie Kryžių kalno, autorius ne tik parengė Leonardo Andriekaus eilėraščių rinkinį, bet ir išleido knygą apie jį.

    Susitikimas baigėsi entuziastingais Dainiaus Sobeckio ir DanieliausMilačiausko skaitymais iš esė knygos. Skaityti straipsniai kėlė ir filosofines mintis, ir šypseną.