Pradžia
lt
en

BIBLIOTEKA VISIEMS – specializuotų bendravimo kortelių kūrimas naudojantis programine įranga „Boardmaker“

Pradžia

    Sunku suprasti artimuosius? Susikurk bendravimo kortelių rinkinį bibliotekoje!

    Lietuvos viešosios bibliotekos tęsdamos iniciatyvą „Biblioteka visiems“ plečia savo paslaugų spektrą įvairią negalią turintiems asmenims ir nuo 2021 m. gruodžio 1 d. siūlo pasinaudoti nauja paslauga – specializuotų bendravimo kortelių kūrimu naudojantis programine įranga „Boardmaker“.

    Kam skirta ši paslauga ir kas yra „Boardmaker“?

    Bendravimas su asmeniu, turinčiu komunikacijos, elgesio ar kitų sutrikimų, kartais gali pareikalauti specialių įgūdžių bei priemonių, papildančių ar net pakeičiančių šnekamąją kalbą. Bendravimo kortelėse pavaizduoti grafiniai simboliai ir piešiniai padeda iškomunikuoti paprastas gyvenimiškas situacijas  (pvz., nupiešta stiklinė gali reikšti teiginį „Noriu gerti“ arba klausimą „Nori gerti?“) ir tokiu būdu lengviau susikalbama. Šias korteles naudoja tėvai, pedagogai, logopedai bei kiti specialistai, dirbantys su asmenimis, turinčiais kalbos, elgesio ir emocijų sutrikimų, cerebrinį paralyžių, intelekto sutrikimų, įvairiapusių raidos, autizmo spektro sutrikimų ir kt. Lietuvos apskričių viešosiose bibliotekose ir Lietuvos aklųjų bibliotekoje įdiegta programinė įranga „Boardmaker“ palengvina šių bendravimo kortelių rengimą ir siūlo net 50 tūkst. tam skirtų piešinių archyvą, suskirstytą į įvairias kasdieninio bendravimo temas.

    Kaip pasinaudoti?

    Naudotis programine įranga „Boardmaker“ ir susikurti bendravimo korteles galima:

    Užsakyti bibliotekoje nuotolinę kortelių parengimo paslaugą. Šiuo atveju gausite bendravimo kortelių rinkinį pagal pateiktus individualius poreikius ir galėsite jas atsispausdinti. Yra galimybė gauti ir atspausdintą (pagal poreikį ir laminuotą) rinkinį atsiimant jį bibliotekoje.

    Ar tai kainuoja?

    Kontaktinės konsultacijos bibliotekoje ir / ar elektronines bendravimo kortelių versijos parengimas yra nemokami. Kortelių spausdinimo ir laminavimo paslaugos teikiamos pagal bibliotekos, kurioje paslauga užsakoma, nustatytus įkainius.

    Biblioteka yra tam, kad padėtų spręsti problemas. Jei sunku kalbėtis žodžiais – pasitelkite vaizdų kalbą!

    Dėl galimybės pasinaudoti bendravimo kortelių kūrimo paslauga naudojantis programine įranga „Boardmaker“ gyventojai kviečiami kreiptis nurodytais kontaktais:

    Donata Bijeikė

    Tel. nr. +370 673 16540

    El. p. donata.bijeike@gargzdaivb.lt

    Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Biblioteka visiems“ rasite https://www.bibliotekavisiems.lt/