Pradžia Easy-to-read
lt
en

Bendradarbiavimo tinklo kūrimas tarp Klaipėdos rajono ir Hamburgo bibliotekų

Pradžia

Šie metai rajono bibliotekininkėms buvo kupini naujų patirčių bei užsimezgusių tarptautinių draugysčių. Rugsėjį grįžus iš komandiruotės po Šiaurės šalis, spalį kelios Jono Lankučio viešosios bibliotekos darbuotojos išvyko į Hamburgo miestą Vokietijoje. Kvalifikacine kelione buvo siekiama įgyti naujų kompetencijų, užmegzti tarptautinius ryšius bei sustiprinti bendradarbiavimo įgūdžius.

Hamburgo miestas pasitiko svetingai – pirmiausia buvo aplankyta istoriniame pašto pastate įsikūrusi centrinė biblioteka – Bucherhallen Hamburg Zentralbibliothek. Įspūdį paliko erdvės ir dydis – norint tik apžiūrėti visus skyrius, prireiktų bent dviejų valandų. Vaikai šioje bibliotekoje skaito nuo gimimo, klasifikuojant knygas atskiras dėmesys skiriamas pasaulio problemoms: karui, rasizmui, lyčių lygybei, specialiesiems poreikiams.

Išvykos metu taip pat aplankėme dar 4 bibliotekos filialus bei mobilią biblioteką, kurios paslaugomis Hamburgo skaitytojai naudojasi jau 60 metų – ji erdvi, pritaikyta neįgaliesiems, ten vyksta daug įvairių veiklų vaikams ir suaugusiems. Įdomu buvo pamatyti ypatingai mažą Dehnhaide filialą, kuriame nėra bibliotekininko, bet į jį bet kuriuo metu galima patekti su skaitytojo kortele.

Hamburge susitikome su Vokietijos lietuvių bendruomenės valdybos vicepirmininke Asta Korinth, čia gyvenančiomis rašytojomis Jolita Herlyn bei Jolita Zykute. Po pažintinės ekskursijos po miestą, aptarėme lietuvių, vokiečių vaikų ir jaunimo kasdienį gyvenimą, laisvalaikį, skaitymo įpročius.

Su kolegomis vokiečiais kalbėjome, kuo skiriasi ir kuo panašios Lietuvos bei Vokietijos bibliotekos, koks skaitytojų bei lankytojų požiūris į jas, kokiais metodais telkiama bendruomenė. Aplankytose Hamburgo bibliotekose pristatėme Klaipėdos rajoną bei papasakojome apie savo bibliotekoje vykdomas veiklas, projektus, skaitymo skatinimo programas. Diskusijos apie vaikų ir jaunimo kasdienį gyvenimą bei laisvalaikį suteikė naujų įžvalgų apie tai, kaip įvairiose šalyse puoselėjami skaitymo įpročiai ir kokius metodus bibliotekos naudoja bendruomenės įtraukimo skatinimui.

Pasidaliję įspūdžiais su kolegomis, kibome į darbus ir jau įgyvendinome keletą parsivežtų idėjų: vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje galima žaisti grindų žaidimą „Šaškės“, žaidimų konsole PlayStation bei populiaria, programavimo ir problemų sprendimo mokančia ugdymo priemone – „blue-bot“ robotukais.

Kelionė į Hamburgą ne tik praturtino Jono Lankučio viešosios bibliotekos darbuotojų profesinę patirtį, bet ir atvėrė naujas galimybes plėsti tarptautinius ryšius bei įgyvendinti inovatyvias idėjas, kurios prisidės prie bibliotekų paslaugų kokybės gerinimo ir bendruomenės įtraukimo. Pasidalijus įgyta patirtimi su kolegomis ir pritaikius užsienyje matytas gerąsias praktikas, biblioteka galės dar labiau prisitaikyti prie šiuolaikinių vartotojų poreikių ir tapti dar aktyvesniu kultūros ir švietimo centru.

Tarptautinį projektą „Bendradarbiavimo tinklas“ finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė.