Pradžia
lt
en

Vidutis Petras Normantas

Atnaujinimo data 2022-02-01 13:28

Pradžia

Pedagogas Vidutis Petras Normantas gimė 1943 m. lapkričio 05 d. Jonelaičių kaime, Šiaulių r. Nuo 1957 m. su tėvais gyveno Palangoje. Baigęs Stasio Šimkaus konservatoriją, dirbo Pasvalio muzikos mokykloje, Palangos vidurinėje mokykloje. 1967 metais atvyko gyventi į Gargždus, dirbo Gargždų vidurinėje ir muzikos mokykloje mokytoju, nuo 1976 m. - muzikos mokyklos direktoriumi.

1973 m. baigė valstybinę konservatoriją (dabartinę Muzikos ir teatro akademiją) chorinio dirigavimo specialybę. Puoselėjant chorinės muzikos tradicijas, įkurtas berniukų ir jaunuolių choras „Klevelis“, kuriam Vidutis Normantas vadovavo ilgus metus.

Direktoriaus nuopelnas, kad Gargždų muzikos mokykla visada buvo respublikos muzikos mokyklų dešimtuke, kad joje didelis specialybių pasirinkimas, kad savo vietą čia atranda ir neįgalieji, kad čia veikia gausybė kolektyvų, o juk buvo nelengvų permainų metų, kuomet Švietimo ministerijos vadovai nesuprato muzikos mokyklų svarbos bei paskirties ir siūlė panaikinti tokio tipo mokyklas. V. Normantas inicijavo muzikos mokyklos skyrių atidarymus Veiviržėnuose ir Endriejave, choreografijos ir dramos – Gargžduose.

Aktyviai dirbo su vaikų ir suaugusiųjų chorais bei kitais vokaliniais kolektyvais, siekė, kad kuo daugiau rajono vaikų ir moksleivių turėtų galimybę lavintis meninėje, muzikinėje veikloje. Jo vadovaujami kolektyvai - daugkartiniai respublikinių ir tarptautinių konkursų, festivalių dalyviai ir laimėtojai, dainų šventės dalyviai, pirmuosiuose konkursuose „Dainų dainelė“ V. Normanto vadovaujamas ansamblis ir solistas tapo laureatais.

Užtarnauto poilsio ilgametis švietimo įstaigos vadovas išėjo 2016 metais.

Už ilgametį chorinės muzikos propagavimą, saviveiklinio meno puoselėjimą, vaikų ir paauglių užimtumo sprendimą, meninio ugdymo pasiekimus, Gargždų muzikos mokyklos bendruomenės siūlymu Vidučiui Petrui Normantui 2017 m. suteiktas Gargždų miesto Garbės piliečio vardas.