Su Tarptautine vaikų gynimo diena

Birželio 1-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų gynimo diena.

Kviečiame pasigrožėti ta proga surengta virtualia Vaikų literatūros skyriaus skaitytojų piešinių paroda „Mano laiminga vaikystė“. Nuoširdus AČIŪ skaitytojams Mantei Jakavičiūtei, Austėjai Ruškytei, Godai Radavičiūtei, Urtei Vendelytei, Markui Orestui Želviui, Vaivai Rimkutei, Viltei Grauslytei ir „Minijos“ progimnazijos mokytojai Astai Kundrotienei už nuotaikingus vaikyste alsuojančius piešinius.

Projektas „Babūnēles jopēle“ – tautiškumo skatinimas Klaipėdos rajone

            Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir įprasminti jį valstybinėse šventėse, Lietuvoje 2017-ieji paskelbti Tautinio kostiumo metais. Tautinis drabužis, kaip etninio tapatumo forma, yra nacionalinės kultūros išraiška, vienas svarbiausių tautos ir valstybės simbolių. Tautinę žmogaus savimonę, kurios pamatą sudaro etninės kultūros sklaida, lemia kultūrinių vertybių, žinių perėmimas, savęs pažinimas ir identifikavimas konkrečiame etnosociume. Tautinė savimonė sujungia ir sutapatina asmenybę su tauta, jos dvasinėmis ir materialinėmis vertybėmis, išlaiko ir puoselėja tautinės tapatybės daigus. Vykstant globalizacijai vis dažniau pastebimas etninės kultūros nuvertėjimas, tam tikra tradicinių vertybių devalvacija bei tautinio identiteto nykimas Lietuvoje ir jos regionuose. Dauguma mūsų prarandame tautiškumą, pamirštame ar nebesidomime savo tradicijomis. Reikšminga, kad mus supantis modernus pasaulis diktuoja „greitą“ gyvenimo būdą ir naujas pakitusiais vertybes, o globalizacijos procesai veržiasi ne tik į materialųjį, bet ir vertybinį žmogaus pasaulį, ypač paliesdami jautriausią visuomenės grupę – vaikus.

Skaityti daugiau...

Knygos „Baltijos valdovė“ pristatymas - edukacinis užsiėmimas

Rugsėjo 21 d. Vaikų literatūros skyriuje susirinko visi, norintys išgirsti ir prisiliesti prie unikalios knygos „Baltijos valdovė“. Ši knyga, skirta regintiems ir regos negalią turintiems vaikams, knygos tekstas supažindina vaikus ne tik su viena žymiausių lietuviškų legendų apie Jūratę ir Kastytį, bet ir baltų mitologijos simboliais, kurie suprantami tik lytint. Šios knygos unikalumas – dvilypės iliustracijos: vienas galima matyti tik akimis, kitas – pirštais. Reljefinės iliustracijos yra sukurtos remiantis baltų mitologijos simboliais, ženklams suteikiant personažų reikšmes. Knygos pabaigoje esantys jų paaiškinimai padėjo vaikams suprasti liečiamąsias iliustracijas.

Skaityti daugiau...

Viktorina „Esu saugus, kai žinau“

Rugsėjo 20 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko Gargždų socialinių paslaugų centro ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Rasos Jonauskaitės organizuota viktorina „Esu saugus, kai žinau“. Viktorinoje dalyvavo net šešios komandos, kurių nariai turėjo atsakyti į keblius ir sudėtingus klausimus apie saugumą kelyje ir kitas saugaus eismo taisykles. Dėkojame visiems susirinkusiems ir linkime, jog visada būtumėte „matomi“ kelyje.

Projekto „Atrask save“ dalyviai lankėsi Vaikų bibliotekoje

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Gargždų skyriuje, kaip ir visoje Lietuvoje, šiuo metu pirmą kartą įgyvendinamas naujas Jaunimo garantijų iniciatyvų projektas „Atrask save“. Tai pirmasis tokio pobūdžio projektas, vykdomas Lietuvoje, skirtas šiuo metu nesimokantiems ir nedirbantiems jaunuoliams iki 29 metų amžiaus. Šis projektas yra unikalus tuo, jog kiekvienas jo dalyvis turi realią galimybę iš arčiau susipažinti su didžiosiomis miesto įmonėmis ir įstaigomis, jų vykdoma veikla, laisvomis darbo vietomis ir darbdavių keliamais reikalavimais, norintiems jose įsidarbinti.

Skaityti daugiau...

Atvirų durų dienos bibliotekoje

Ilgiau nei savaitę Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko Atvirų durų dienos, skirtos Gargždų miesto darželių auklėtiniams.

Skaityti daugiau...

Bibliotekos skaitytojai mėgavosi spektakliu

Sausio 24 d. į Vaikų literatūros skyrių sugužėjo ir maži, ir dideli bibliotekos lankytojai. Visi jie buvo pakviesti žiūrėti spektakliuką „Čia mano namai“. Šį vaidinimą susirinkusiesiems parengė Gargždų muzikos mokyklos dramos skyriaus jaunieji artistai kartu su vadove Laima Jusčiene. Vaidinimas buvo sukurtas pagal L. Degėsio eiles. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Daiva Ringienė pasidžiaugė, jog bibliotekoje vyko toks jaukus ir nuotaikingas pasirodymas, bei padėkojo jauniesiems aktoriams ir jų vadovei už spektaklį.

 

Teks. ir nuotraukos Albina A.

Naktis bibliotekoje

Vaikų literatūros skyriuje vyko neeilinis nutikimas - „Minijos" progimnazijos 4 E klasės (mokytoja R. Galdikienė) skaitytojai bibliotekoje praleido ypatingą naktį: vaikai su prožektoriais ieškojo lobio, sprendė įvairias užduotis, skaitė mėgstamiausių knygų ištraukas, diskutavo, rengė sporto varžybas, žiūrėjo filmus ir dalinosi įvairiais skanėstais.
   Nuvargusios, bet spindinčios akys ir šypsenos veiduose reiškė, kad naktis bibliotekoje buvo nepaprasta.


Tekst. ir nuotr. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Daiva Ringienė

Papildyta realybė ir dronų technologijos mūsų kasdienybėje

Šiandien virtuali ir papildyta realybė, 3D technologijos, bepilotės skraidyklės yra „ant bangos“ ir vis aktyviau veržiasi į mūsų kasdienybę. Tai ne vien žaidimas, bet rimti išbandymai ir galimybė tobulėti, kurti, ieškoti savęs.

Skaityti daugiau...

2016 - ųjų metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – tai renginys, kuriame sutartu laiku tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklų, ikimokyklinio ugdymo ir kitų kultūros ir švietimo įstaigų vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai, pramogos ir žaidimai. Kasmet į šią iniciatyvą įsitraukia daugiau nei 2 000 institucijų iš viso Šiaurės ir Baltijos regiono, renginiuose dalyvauja dešimtys tūkstančių vaikų ir suaugusiųjų vienuolikoje šalių ir autonominių sričių. Šiais metais Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Ateitis“, o pati savaitė Šiaurės šalyse rengiama jau 20-ą, Baltijos šalyse – 19-ą kartą.

Skaityti daugiau...

Fotografijų parodos „Darau su meistru“ pristatymas

Lapkričio 4 d. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko Gargždų socialinių paslaugų centro fotografijų parodos „Darau su meistru“ pristatymas. Ši paroda - tęstinio projekto „Kartu mes galime nuveikti daug“ veiklos rezultatas (projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija). Projekto tikslas - supažindinti vaikus su įvairių amatų subtilybėmis ir paslaptimis.

Projekto metu vaikai lankė medžio drožėją P. Balsį, audėją Z. Paulikienę, odos papuošalų gamybos meistrą M. Švedą, keramikę J. Kavaliauskiene. Taip visi kartu vyko į kalvystės muziejų, aplankė Klaipėdos rajono amatų centą ir „Roshen“ saldainių fabriką.

Skaityti daugiau...