Gintaro Kaltenio interaktyvios knygos „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone“ pristatymas Vaikų bibliotekoje

Spalio 22 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko naujos, nuotykių kupinos „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone“ knygos pristatymas, renginys organizuotas pagal  Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos įgyvendintą projektą „Interaktyvūs ir kūrybiniai užsiėmimai Z kartai“.

Skaityti daugiau...

Bibliotekoje moksleiviai minėjo Karalio Mindaugo vardo dieną

Rugsėjo 14-oji – Karaliaus Mindaugo vardo diena. Šia proga Vaikų literatūros skyriuje vyko rytmetys, kuriame dalyvavo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos IV d. klasės mokiniai ir jų mokytoja Vilma Stonkienė.

Skaityti daugiau...

Pasaulinė pašto diena paminėta Vaikų literatūros skyriuje

Spalio 8 –ąją dieną, artėjant Pasaulinei pašto dienai, Vaikų literatūros skyriuje rinkosi Gargždų „Minijos“ progimnazijos 2 c klasės moksleiviai kartu su mokytoja Vida Ratkuviene.Susirinkusių vaikų laukė viešnia, pašto vadovė Viktorija Bulach, kuri ne tik papasakojo apie pašto atsiradimo istoriją, pirmąsias pašto siuntų gabenimo priemones, bet ir atsivežė ypatingą pašto ženklų kolekciją.

Skaityti daugiau...

Mokytojų dienos šventė bibliotekoje

Spalio 2 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas ir kūrybinės atviruko gaminimo dirbtuvės, skirtos Tarptautinei mokytojų dienai paminėti.

Skaityti daugiau...

Biblioteka kvietė keliauti po Lietuvą ir pasaulį

Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokytoja Rasa Galdikienė ir jos mokiniai apsilankė Vaikų literatūros skyriuje, kuriame vyko renginys „Keliauju po Lietuvą ir pasaulį“, skirtas Pasaulinei turizmo dienai paminėti.

Skaityti daugiau...

Europos kalbų diena bibliotekoje

Vaikų literatūros skyrius rugsėjo 24-ąją dieną paminėjo Europos kalbų dieną ir pakvietė į popietę  „Mes europiečiai“.  Viktoriną vedė Gargždų krašto muziejaus kuratorė Anita Špakauskė.

Skaityti daugiau...

Renginys „Rudens lygė“ bibliotekoje

Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokytoja Birutė Šutinienė ir jos mokiniai apsilankė Vaikų literatūros skyriuje, kuriame vyko puikus renginys, skirtas Baltų vienybės dienai paminėti “Rudens lygė“.

Skaityti daugiau...

Bibliotekoje buvo atskleistos grožio paslaptys

         Rugsėjo 17 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas „Grožio paslaptys mergaitėms“, skirtas Tarptautinei grožio dienai. Renginio metu savo patirtimi dalinosi kosmetikė Reda Stankevičienė.

Skaityti daugiau...

Renginys „Vytautas Didysis ir Lietuva“

Renginys „Vytautas Didysis ir Lietuva“

Rugsėjo 8-oji - Vytauto Didžiojo karūnavimo ir Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą diena. Šia proga Vaikų literatūros skyriuje vyko renginys, kuriame dalyvavo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos IV klasės mokiniai ir jų mokytoja Vilma Stonkienė.

Skaityti daugiau...

Su Tarptautine vaikų gynimo diena

Birželio 1-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų gynimo diena.

Kviečiame pasigrožėti ta proga surengta virtualia Vaikų literatūros skyriaus skaitytojų piešinių paroda „Mano laiminga vaikystė“. Nuoširdus AČIŪ skaitytojams Mantei Jakavičiūtei, Austėjai Ruškytei, Godai Radavičiūtei, Urtei Vendelytei, Markui Orestui Želviui, Vaivai Rimkutei, Viltei Grauslytei ir „Minijos“ progimnazijos mokytojai Astai Kundrotienei už nuotaikingus vaikyste alsuojančius piešinius.

Projektas „Babūnēles jopēle“ – tautiškumo skatinimas Klaipėdos rajone

            Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir įprasminti jį valstybinėse šventėse, Lietuvoje 2017-ieji paskelbti Tautinio kostiumo metais. Tautinis drabužis, kaip etninio tapatumo forma, yra nacionalinės kultūros išraiška, vienas svarbiausių tautos ir valstybės simbolių. Tautinę žmogaus savimonę, kurios pamatą sudaro etninės kultūros sklaida, lemia kultūrinių vertybių, žinių perėmimas, savęs pažinimas ir identifikavimas konkrečiame etnosociume. Tautinė savimonė sujungia ir sutapatina asmenybę su tauta, jos dvasinėmis ir materialinėmis vertybėmis, išlaiko ir puoselėja tautinės tapatybės daigus. Vykstant globalizacijai vis dažniau pastebimas etninės kultūros nuvertėjimas, tam tikra tradicinių vertybių devalvacija bei tautinio identiteto nykimas Lietuvoje ir jos regionuose. Dauguma mūsų prarandame tautiškumą, pamirštame ar nebesidomime savo tradicijomis. Reikšminga, kad mus supantis modernus pasaulis diktuoja „greitą“ gyvenimo būdą ir naujas pakitusiais vertybes, o globalizacijos procesai veržiasi ne tik į materialųjį, bet ir vertybinį žmogaus pasaulį, ypač paliesdami jautriausią visuomenės grupę – vaikus.

Skaityti daugiau...