Skaitmeninė savaitė

   Vaikų literatūros skyrius taip pat prisijungė prie visoje Lietuvoje kovo 25-31 d. vykstančios akcijos „All digital week 2019“. Savanoriai „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai Vilius Dilys ir Deimantas Mackevičius pakvietė vaikus į robotikos užsiėmimą, pristatė savo skurtą robotą- visureigį, pasidalino savo sumanymais apie robotų galimybes.
Savanorė „Vaivorykštės“ gimnazijos 1 D mokine Ugnė Antanavičiūtė surengė vaikams viktoriną naudojantis programėle „Kahoot“. Renginio metu skaitytojai puikiai atsakinėjo į nelengvus viktorinos klausimus ir greitai įsisavino technologijų žinias.

Skaityti daugiau...

Kūrybinės dirbtuvės „Širdelė mylimam draugui“

Net 33,3 kg maisto prieglaudose gyvenantiems šuniukams ir kačiukams paaukojo „Minijos“ progimnazijos 2 b klasės mokiniai ir jų mokytoja Rita Stankuvienė.
Antrokus sudomino Vaikų literatūros skyriaus vykdoma metinė akcija „Nebūk abejingas nuskriaustam gyvūnėliui“.
   Bibliotekoje mokiniai prasmingai leido laiką. Dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Širdelė mylimam draugui“. Kiekvienas pasigamino po spalvotą odinį pakabuką, žaidė smagius žaidimus, juos sudomino ne tik interaktyvus ekranas, bet ir spalvingi lavinamieji kilimai.
Jeigu ir jūs norite prisidėti prie akcijos laukiame jūsų bibliotekoje.


Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Viktorina „Kieti riešutėliai“

   „Minijos“ progimnazijos mokytoja Aušra Jašmontienė pakvietė skaitytojus į linksmą pavasarišką pasibuvimą žaidimą - viktoriną „Kieti riešutėliai“.
Mokytoja priminė vaikams, kad atėjus pavasariui visų laukia pramogos, aktyvus laisvalaikis, tad reiktų nepamiršti saugaus eismo taisyklių ir smagaus laiko su knyga. Vaikai savo žinias demonstravo net dviejose viktorinose.
Viktorinos apie saugų eismą tikslas – pakartoti saugaus eismo žinias, kelio ženklus, analizuoti netinkamą pėsčiųjų elgesį.Tarpusavyje varžėsi 4 komandos. Vaikai parodė gebėjimą dirbti komandoje, žinias apie saugaus eismo taisykles ir puikiai išsprendė viktorinos užduotis apie knygas, kurias mokytoja parengė su programėle „Kahoot“.
   Dėkojame „Minijos“ progimnazijos mokytojai Aušrai Jašmontienei ir jos padėjėjai už sumanumą ir turiningą draugystę.


 Daivos Ringienės nuotr.

Radinių muziejuje - vėl nauji eksponatai

   Radinių muziejus pasipildė naujais eksponatais. Knygose rastus skirtukus nufotografavo „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientė savanorė Saulė Grigonytė. Ačiū jai labai.


Stiklo karoliukų gudrybės

   Mokytoja Laima Radzevičienė parengė skaitytojams kūrybinius užsiėmimus „Stiklo karoliukų gudrybės“. Iš savo spalvingų piešinių jaunieji skaitytojai kūrė atvirukus ir sveikino kovo 8-os proga savo mamytes ir močiutes.


  Daivos Ringienės nuotr.Internete būk atsargus, šito mokyk ir draugus

   Daugelyje pasaulio šalių jau 16-ą kartą buvo minima Saugesnio interneto diena. Su bibliotekos skaitytojais prisijungėme prie šios dienos paminėjimo. Žiūrėjome filmus, aptarėme įvairias elgesio internete versijas, diskutavome apie interneto pasekmes bei saugumą. Vaikai entuziastingai sprendė programėlės mokymuisi „Moki-moku“ testo užduotis, o gautas žinias apie saugų internetą pasižadėjo pritaikyti kasdienybėje.


Daivos Ringienės nuotr.

Atvirukas Lietuvai

   Kvietinių mokyklos-darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Radzevičienė – Vaikų literatūros skyriuje laukiamas svečias. Mokytoja bibliotekoje savanoriauja jau 4 metus ir visada skaitytojams paruošia įvairiausių kūrybinių staigmenų.
Šį kartą mokytoja pakvietė vaikus į kūrybinį užsiėmimą – sukurti atviruką Lietuvai.
   Vaikai su nekantrumu stebėjo ir klausė vaizdingo mokytojos Laimos pasakojimo. Jaunieji skaitytojai buvo nustebinti nauja darbo technika – stiklo karoliukų „kelione“ per įvairių spalvų dažus. Vaikams buvo smagu ir smalsu patiems „piešti“ su stiklo karoliukais, žaisti su įvairiais raštais, bandyti įvairiausių spalvų derinius.
   Tarėme ačiū Vaikų literatūros skyriaus bičiulei mokytojai Laimai Radzevičienei už originalias mintis ir gerą laiką kartu.


 Daivos Ringienės nuotr.

„Quiver“ 3D programėlė

   Savanorė Kvietinių mokyklos-darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Radzevičienė jaunuosius skaitytojus ir jų tėvelius supažindino su programėle „Quiver“ 3D. Atspausdintuose piešiniuose vaikai spalvino įvairiausius vaizdus, personažus. Mokytoja Laima išmaniajame telefone arba planšetėje paleido suinstaliuotą programą Quiver ir virš piešinio atgijo 3D vaizdas ekrane. Vaikai nupiešė virš 20 piešinių, nes visiems buvo smalsu ir neįtikėtina pamatyti kuo daugiau atgyjančių piešinių savo mobiliajame įrenginyje.

Daivos Ringienės nuotr.

„Kahoot“ - smagus internetinis įrankis viktorinoms ir ne tik!

   Savanorė „Vaivorykštės” gimnazijos 1 B klasės mokinė Ugnė Antanavičiūtė pakvietė skaitytojus patikrinti savo žinias viktorinoje „Ką žinai apie Europą? naudojant programėlę „Kahoot“.
Dėkojame Ugnei už įdomią ir nuoširdžią savanorystę.

Daivos Ringienės nuotr.

Štai ir mūsų „Džinsinė pievelė“

   Štai ir mūsų „Džinsinė pievelė“
Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo ne tik mažieji lankytojai, bet ir abiturientė Saulė Grigonytė.
Kviečiame pasigrožėti!

Vaidilutės Lukaitės nuotr.

Vietovardžių metams - nauji žemėlapiai

   Vaikų literatūros skyrius Vietovardžių metus pasitinka vaikams itin patikusiu Lietuvos žemėlapiu. Užeik, pasitikrink, ar gerai pažįsti savo gimtąjį kraštą.

Vaidilutės Lukaitės nuotr.