Tarptautinė bibliotekininkų konferencija „Bibliotekų galimybės ir potencialas įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus“ Kretingoje

     Balandžio 26-ąją, naujoje Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko tarptautinė konferencija „Bibliotekų galimybės ir potencialas įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus“. Joje pranešimų klausėsi ir atstovai iš Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos.
Konferencijos dalyvius sveikino LBD pirmininkė Jolita Steponaitienė, Kretingos rajono savivaldybės atstovai, pranciškonas brolis Bernardas. Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos padėkos už profesionalų darbą įteiktos penkių viešųjų bibliotekų – Plungės, Akmenės, Marijampolės, Jonavos ir Kretingos, direktorėms. Lietuvos Respublikos Seimo kultūros komiteto pirmininko R .Karbauskio padėkos už atsidavimą bibliotekininko profesijai įteiktos Panevėžio viešosios bibliotekos darbuotojai V. Trečiokienei, Plungės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojai Z. Paulauskaitei ir Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo vyr. bibliotekininkei G.Toliušienei. Tarptautinėje konferencijoje dalyviai klausėsi pranešimų apie nacionalinius projektus, socialinę ir mokslinę komunikaciją, darnaus vystymosi tikslus, bibliotekų galimybes ir atsakomybes bei inovatyvumą, medijų ir informacinio raštingumo svarbą, bibliotekos darbuotojų įgūdžius ir kompetencijas ir kt.
     Mūsų IT specialistų – Stasio Sodeikio ir Osvaldo Girčio dėka konferenciją buvo galima stebėti tiesiogiai.
Nuotraukos- Živilė Markutė-Armalienė