Ritos Bijeikytės-Gatautės knygos „Moteris su raudona“ pristatymas

     Vasario 20-ąją Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Moteris su raudona“ pristatymą. Knyga skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Jos autorė – poetė, prozininkė, Žemaitijos rašytojų bendrijos narė, socialinė pedagogė, visuomenininkė - kultūrinės veiklos entuziastė, nuoširdaus, atviro, nostalgiško, tikėjimu Dievu persmelkto žodžio meistrė Rita Bijeikytė-Gatautė.

     Niekas taip puikiai nepristato kūrėjo, kaip jo paties ištarti ar užrašyti žodžiai. Pati autorė ir jos dukra dailininkė ir knygos iliustratorė Rimantė Vasiljeva susirinkusiems skaitė ištraukas iš knygos, demonstravo nuotraukas iš poetės gyvenimo. Intarpuose skambėjo muzikinių kūrinių įrašai pagal autorės žodžius, kuriuos atliko Vytautas Dvarionas.
     Pati autorė sako, kad kūryba – vienas efektyviausių vaistų nuo senėjimo, o kurti skatina kelionės bei bendravimas su įdomiais žmonėmis. Rita Bijeikytė-Gatautė dalijosi knygoje išlietomis mintimis: brangiais prisiminimais apie tėviškę, mamą, likimą, artimuosius, daug dėmesio skyrė tikėjimui, maldai.
Tekstas, nuotraukos Živilė Markutė-Armalienė