Bibliotekoje - Klaipėdos rajono policijos komisariato veiklos ataskaita

     Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos skaitykloje jau trečius metus iš eilės buvo pristatyta ir viešai transliuojama Klaipėdos rajono policijos komisariato veiklos ataskaita. Į diskusijos moderatorės Informacinio skyriaus vedėjos Živilės Markutės-Armalienės ir gyventojų iš anksto ir tiesioginės transliacijos metu užduotus klausimus atsakinėjo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonas Motuzas, Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė, Klaipėdos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Kristina Linkienė, Klaipėdos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Andrius Burba,Klaipėdos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Donatas Lukas, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, Klaipėdos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rasa Matevičienė.
     Prieš pristatant veiklos ataskaitą Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė įteikė padėkas prisidėjusiems prie saugumo Klaipėdos rajone užtikrinimo. Už proveržį kontroliuojant Klaipėdos rajono komisariato veiklą 2018 m. ir išaugusį ištirtų nusikaltimų skaičių padėkos įteiktos Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūrų vyriausiųjų prokurorų pavaduotojams Žilvinui Šiurnai ir Juozui Sykui. Už pagalbą tiriant svarbią bylą padėkota Gargždų atviro jaunimo centro direktorei Inesai Gaudutytei. Už pagalbą ieškant dingusių žmonių bei policijos pareigūnų veiklos pristatymą renginiuose padėka ir skanios dovanos įteiktos kinologui Sigitui Savickiui ir tarnybiniam šuniui Hardui.
     Diskusija parsidėjo nuo naujienų - pareigūnai pakeitė uniformas. Gyventojai domėjosi, kokie jų trūkumai ir privalumai. Išaiškėjo, kad tai estų sukurtas modelis, kurio komplekto kaina – 1000 Eur. Neliko vyriškų ir moteriškų uniformų, jos daug praktiškesnės ir patogesnės. Taip pat atsinaujino automobilių parkas. Kaip informavo Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė, seniausias automobilis – 2012 m., reagavimo automobilio mėnesio rida 8000 km. Anot Reagavimo grupės viršininko Andriaus Burbos - naujieji „Wolkswagen Transporter“ – tai „komisariatas ant ratų“. Šie automobiliai leidžia dar operatyviau reaguoti į iškvietimą, vietoje galima užpildyti protokolą, naudotis duomenų baze. Viskas, kas vyksta automobilyje yra filmuoja.
     Dar viena džiugi žinia – iki vasaros pabaigos rajono policijos komisariatas įsikurs naujose patalpose, adresu: Klaipėdos g. 80. Visa rajono pareigūnų komanda bus vienoje vietoje, gyventojams ir pareigūnams jaukesnėse, komfortiškesnėse patalpose.
     Gyventojai domėjosi, kaip Klaipėdos rajono policijos komisariatui pavyko įvykdyti numatytas veiklos užduotis - kaip sekėsi identifikuoti kriminogeninius židinius ir juos likviduoti. Veiklos skyriaus viršininkė Kristina Linkienė informavo, kad rajone buvo nustatyti 5 kriminogeniniai židiniai – tai pavojingiausios ir didžiausią iškvietimų skaičių pasižyminčios vietovės. Pareigūnai bendradarbiavo su seniūnijomis bei kitomis įstaigomis, vyko į vietoves, kalbėjo su gyventojais, su asocialiais asmenimis, kurie ir kelia didžiausią pavojų, siūlė įvairiapusišką pagalbą, bandė net surasti darbą. Iškvietimų skaičius sumažėjo net 54 proc.
     Sėkmingai įvykdytas ir dar vienas praėjusių metų uždavinys – parengtas didžiausią rizikos laipsnį turinčių asmenų sąrašas. Jame 51 asmuo, jiems taikytos 25 prevencijos priemonės. Tai lėmė sumažėjusį administracinių nusižengimų, vagysčių, smurto artimoje aplinkoje skaičių. Ištyrimo rodikliai pakilo per 10-12 proc.
     Gyventojai domėjosi ir eismo saugumo situacija rajone. Klaipėdos apskrities komisariato Kelių policijos viršininkas Mindaugas Džermeika informavo, kad praėjusias metais rajono keliuose žuvo 6 asmenys, o 2017 m. – 9. Įskaitinių eismo įvykių, kuomet asmenys nukentėjo ar žuvo – 50 (beveik dvigubai mažiau nei praėjusiais metais). Rajone buvo organizuoti 104 reidai. Taip pat klausė, kaip sutramdyti motorolerių vairuotojus, kurie nuo 22 val. drumsčia gyventojų ramybę, ar policija garantuoja anonimiškumą tiems gyventojams, kurie nufilmuoja ar nufotografuoja eismo taisyklių pažeidėjus. M. Džermeika išaiškino, kad anonimiškumas nebus garantuotas tik tuo atveju, jei pareigūnai nubaus vairuotoją ir pritaikys jam administracinę nuobaudą, tuomet pranešėjui teks dalyvauti teisminiuose procesuose ir jis bus identifikuotas. Be to, teikiant pranešimą būtina nurodyti konkrečią pažeidimo vietą, laiką ir datą.
     Diskusijos klausytojai smalsavo kaip pasikeitė situacija po 2018 m. įsigaliojusio Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo, kuris apriboja ir alkoholio vartojimą masiniuose renginiuose. Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė R. Stasiulaitienė pasidžiaugė, kad patys žmonės sąmoningėja, ir praėjusiais metais daugelis organizatorių nusprendė per organizuojamus renginius alkoholiu neprekiauti, tad ir policijai darbo juose ženkliai sumažėjo.
     Dvi valandas vykusioje diskusijoje pareigūnai nuoširdžiai, išsamiai atsakinėjo į pilietiškų gyventojų užduotus klausimus. Aiškino, kokių priemonių imtis prieš daugiabučių įėjimuose, laiptinėse girtuokliaujančius, rūkančius asmenis, ar teisėta dronais filmuoti žemes, pastatus, kokiais atvejais yra sumažinama bauda už eismo taisyklių pažeidimus, ar daug Klaipėdos rajone policijos rėmėjų, kokias funkcijas jie atlieka, kaip juo tapti ir kt.
     Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė R. Stasiulaitienė padėkojo Jono Lankučio viešosios bibliotekos bendruomenei už bendradarbiavimą ir galimybę veiklos atskaitą pristatyti inovatyviu būdu ir taip pasiekti daugiau rajono gyventojų. Pareigūnai dovanas įteikė ir aktyviausiai diskusijoje dalyvavusiems bibliotekos filialams: Vėžaičių, Lapių, Kretingalės, Dovilų.
     Pareigūnams už jų darbą dėkojo Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, jo pavaduotoja Ligita Liutikienė.
     Įdomioji statistika: Klaipėdos rajono policijos komisariato veiklos ataskaitą centrinėje bibliotekoje ir filialuose stebėjo 170 žmonių. Vienu metu prie tiesioginės transliacijos daugiausia buvo prisijungta iš 37 vietų. Prie tiesioginės transliacijos prisijungta ne tik Lietuvoje, bet ir Šveicarijoje, Kinijoje bei Didžiojoje Britanijoje. Per dvi dienas J. Lankucio VB Youtube kanale įrašas peržiūrėtas 220 kartų!

Klaipėdos rajono policijos veiklos ataskaitos įrašas – https://www.youtube.com/watch?v=fZSZLVcOqck
Daugiau nuotraukų – bibliotekos Facebook paskyroje.


     Živilė Markutė-Armalienė
     Nuotraukos - Giedrė Ilginienė