Jono Lankučio viešoji biblioteka gavo pirmąją gimtadienio dovaną

     Šiais metais Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka, istoriją skaičiuojanti nuo 1939 metų, kuomet Viešųjų valstybinių bibliotekų įstatymo pagrindu buvo įkurta Gargždų viešoji biblioteka, švenčia 80 gimtadienį. Šiandien biblioteka gerokai greitesnė ir teikianti daugiau paslaugų nei prieš dešimtmečius. Visais laikais stengėmės padėti ir skatinti bendruomenę skaityti ir pažinti, o įsigalint skaitmeniniam amžiui keičiamės ir modernėjam. Galime pasigirti ne tik interneto prieiga visuose 25 J. Lankučio bibliotekos filialuose, kurie seniai yra tapę komunikacijų centrais kaimuose, bet ir įranga, kuria gali naudotis visi vartotojai: mini studija, 3D spausdintuvas, 3D pieštukai, dronas, lego konstruktoriai, interaktyvios knygos ir kt. Gyventojus bent kelis kartus per mėnesį kviečiame į paskaitas, kurios tiesiogiai transliuojamos į filialus, o vaikus džiugina įvairios edukacijos vaikų literatūros skyriuje. Gimtadienio proga bibliotekininkai vasarą rengs tarptautinę konferenciją bei visus metus kvies visuomenę į tradicinius ir netradicinius renginius, demonstruos turimą įrangą.
     Pirmąją gimtadienio dovaną bibliotekai jau įteikė rajono gyventojai. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos užsakymu 2018 m. pab. parengtas tyrimas, kurio tikslas nustatyti Klaipėdos r. gyventojų pasitenkinimo įvairiomis viešosiomis paslaugomis indeksus. Klausimynas buvo sudarytas iš kelių stambių dalių. Tai vadinamųjų socialdemografinių klausimų dalis, kurią sudarė 11 klausimų apie respondentų lytį, amžių, užsiėmimą, išsilavinimą ir kt., taip pat pagrindinė anketos dalis, kurią sudarė 189 klausimai (pirminiai indikatoriai). Minėti klausimai suformuluoti taip, kad atspindėtų įvairius žmonių gyvenimo kokybės ir pasitenkinimo viešosiomis paslaugomis rodiklius. Į vertinamų rodiklių sąrašą pateko ir viena kita paslauga, kurią šiandien Lietuvos sąlygomis užtikrina verslas, tačiau pačios paslaugos pasižymi socialiniu jautrumu – pvz., bankomatų, vaistinių ir pan. pakankamumas bei pasiekiamumas. Konkretus vertinamų rodiklių turinys (sąrašas) buvo sugeneruotas, remiantis įvairiais šaltiniais. Visų pirma buvo remtasi Vietos savivaldos įstatymu, Viešojo administravimo įstatymu bei LR VRM patvirtinta ir rekomenduojama „Viešųjų paslaugų vartotojų patenkinimo indekso skaičiavimo metodika“.
     Buvo tiriamos įvairios sritys – komunalinis ūkis ir aplinkos tvarkymas; viešasis transportas; sporto, laisvalaikio ir rekreacijos infrastruktūra; miesto įvaizdis; švietimas ir kultūra; teisėsauga ir kt. Iš viso buvo vertintos 189 paslaugos, o pačią aukščiausią poziciją sąraše užėmė J. Lankučio viešosios bibliotekos, jos vietos skyrių teikiamos paslaugos. Šis gyventojų įvertinimas – didžiulė garbė bei geriausia dovana bibliotekos bendruomenei.
     Patys bibliotekininkai jubiliejaus proga taip pat numatę sau dovaną – leidybinį projektą „Bibliotekos istorija“, kurioje buvę ir esami J. Lankučio bibliotekos darbuotojai dalinsis atsiminimais, pateiks istorinių faktų, nuotraukų. Tikrai nežadame užmigti ant laurų ir toliau nuosekliai sieksime nuoširdaus bendravimo su skaitytojais ir bibliotekos lankytojais. Dėkojame Klaipėdos rajono gyventojams už įvertinimą, kviečiame ateiti į biblioteką, rasti gerą knygą, ieškoti informacijos elektroniniuose ištekliuose, prasmingai leisti laisvalaikį, bendrauti ir bendradarbiauti.

Giedrė ILGINIENĖ