„Skaitymo iššūkis“ - varžytuvės mėgstantiems skaityti

   

     Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos ir filialų skaitytojai visą vasarą dalyvavo „Skaitymo iššūkyje“. Tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas - perskaityti 5 knygas. Šiemet reikėjo perskaityti knygą, kurios tema susijusi su Lietuva, draugo rekomenduotą knygą, knygą apie atostogas, apie profesiją, knygą, parašytą savo gimimo metais. Pastaroji užduotis buvo sunkiausia – ją įveikė mažiausiai skaitytojų. Varžytuvėse dalyvavo vaikai ir suaugusieji, perskaitytas knygas jie registravo elektroninėje platformoje.

    Spalio 4-ąją, Klaipėdos knygų mugės atidarymo dieną, Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekoje, „Skaitymo iššūkio“ Klaipėdos regiono koordinatorė Kristina Kundrotienė pristatė rezultatus ir įteikė prizus bei padėkas dalyvavusios bibliotekoms. Šiemet Jono Lankučio viešoji biblioteka tarp Lietuvos bibliotekų užėmė 5-ąją vietą, o tarp Klaipėdos apskrities bibliotekų garbingą 2-ąją vietą.

    Šiemet „Vasara su knyga“ surengtose „Skaitymo iššūkio“ varžytuvėse dalyvavo 234 skaitytojai, kurie perskaitė 1028 knygas (2017 metais dalyvavo 92 skaitytojai, kurie perskaitė 709 knygas). Daugiausiai dalyvių subūrė Agluonėnų filialas, kiek mažiau Vėžaičių ir Žadeikių, nuo jų kiek atsiliko Endriejavo, Judrėnų ir Lapių filialai. Keletas skaitytojų iššūkį įveikė po 2-3 kartus – perskaitė 10, 15 ir daugiau knygų. Diplomais apdovanoti visi iššūkį įveikę dalyviai, o 10 dalyvių, burtų keliu, atiteko prizai – gertuvės.

  Dėkojame visiems dalyviams, bibliotekininkėms už priimtą iššūkį ir puikius rezultatus. Tikimės, kad kitais metais dalyviai bus dar aktyvesni ir Jono Lankučio viešoji biblioteka pateks į aktyviausių bibliotekų trejetuką.

    Živilė Markutė-Armalienė

    Nuotraukos – Jono Lankučio viešosios bibliotekos ir filialų darbuotojų