„Vasaros skaitymai“ Lankupiuose

   „Vasaros skaitymai“ - tradicinis renginys, draugėn suburiantis žodžio meno kūrėjus ir bičiulius.  Šiemet visi meninio žodžio mylėtojai sugužėjo į Lankupių kaimo bendruomenės namų kiemelį.


   Renginio siela – Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė, pasidžiaugė, kad skaitymų tradicija gyvuoja  jau ne vienerius metus, kad šįkart jie vyksta  Mažojoje Lietuvoje, Lankupiuose, padėkojo Klaipėdos rajono savivaldybei už paramą, Lankupių kaimo bendruomenės aktyvistei Irenai Grundulienei už šiltą priėmimą, kvietė  aplankyti  visai šalia esantį ilgiausią Lietuvoje kabantį tiltą, šliuzą.
   Šventėje apsilankiusios Klaipėdos rajono savivaldybės  vicemerės Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė bei Tarybos narė Regina Kernagienė susirinkusiems dėkojo už  buvimą, žodžius, išjaustus širdimi, už meilę savo kraštui, tautinių vertybių puoselėjimą, linkėjo renginyje „būti kuo ilgiau, išgirsti ir pamatyti kuo daugiau“, išsivežti pačius gražiausius įspūdžius.
   Nenuilstamoji renginio vedėja bibliotekos direktoriaus pavaduotoja D. Ciparienė susibūrimą pradėjo Alicijos Aldonos Švermickienės, ilgametės Lankupių kultūros namų darbuotojos, eilėraščiu „Aš atiduočiau“ ir pirmuosius pasirodyti pakvietė Rietavo literatų klubo „Mūza“ kūrėjus. Šis gražus renginys subūrė kuriančius bei kūryba besižavinčius žmones iš  Skuodo, Šilalės, Plungės, Telšių, šventėje dalyvavo ir gausus Klaipėdos rajono literatų klubo „Potekstė“ narių būrys.
   Daugiausiai liejosi eilės, prozą skaitė vos keletas literatų, temos - įvairiausios: nuo susimąstyti skatinančių eilių apie tremtį, būties laikinumą, ilgesingų eiliuotų pasakojimų apie meilę gimtinei, mamai, humoristinių apie antros pusės paieškas, paskolintus ir negražintus pinigus,  apie vaistingąsias žoleles, katinus, pavasariais į medžius lipančius... Gera buvo klausytis ne tik lietuvių kalba, bet ir žemaičių bei kupiškėnų tarmėmis skaitomų kūrinių. Maloniai nustebino Judrėnų filialo darbuotoja Janina Jokšienė perskaičiusi eilėraštį mamai.
   Išklausius literatų, šventės dalyviai sugiedojo Lankupių himną (žodžiai A. Švermickienės, muzika I. Norvilienės), džiaugėsi Priekulės muzikos mokyklos mokytojos Reginos Tulickienės ir jos auklėtinės Auksės Auškelytės akordeonu atliekama muzika ir dainomis.  
   Renginio pabaigoje kūrėjams buvo įteikti „Vasaros skaitymų“ ženkliukai, skirtukai ir padėkos. Po bendros fotosesijos dalyviai pasistiprino šiupiniu, užkandžiais, ragavo lankupiškių moterų keptų pyragų, naminio sūrio su medumi, gėrė mėtų arbatą...  Ilgai netilo kalbos: dalyviai bendravo, dalijosi mintimis, pastebėjimais, kūrybos planais ir vieningai sutarė, kad tokie susitikimai būtini, jie tikra atgaiva širdžiai.
   Daugiau akimirkų iš „Vasaros skaitymų“ - Jono Lankučio viešosios bibliotekos Facebook paskyroje.

   Tekstas, nuotraukos - Živilės Markutės-Armalienės