Europos diena „Švęsk. ESi Europos dalis!"

     Gegužės 10-ąją Jono Lankučio viešoji biblioteka jau keturiolikti metai tradiciškai kvietė švęsti Europos dieną „Švęsk. ESi Europos dalis!“. Šiemet šventė vyko naujoje erdvėje - Gargždų atviro jaunimo centro vasaros lauko estradoje.


    Miestelėnus ir svečius sveikino Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas, renginio sumanytoja, moderatorė direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė priminė, kad šiemet ne tik Lietuva, bet ir dar keturios ES šalys (Latvija, Estija, Lenkija, Suomija) mini Nepriklausomybės šimtmečius, taip pat, kad 2018-ieji metai paskelbti Europos kultūros paveldo metais ir būtina ruoštis 2019 metų Europos Parlamento rinkimams. Gražių, prasmingų žodžių, linkėjimų negailėjo Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerės Violeta Riaukienė ir Rūta Cirtautaitė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Tarybos nariai Vaclovas Macijauskas, Rasa Petrauskienė, Regina Kernagienė, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė, KASP 302 kuopos kapitonas Linas Ambraziūnas, Gargždų kultūros centro l.e. direktorės pareigas Asta Vaičiulienė, Gargždų krašto muziejaus istorikas Marius Mockus, Klaipėdos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Rasa Jonauskaitė, Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro direktorė Skaidra Karalienė, Atviro jaunimo centro atstovė Edita Vyšniauskė ir kt.
    Europos parlamento nario Bronio Ropės padėjėja Akvilė Matulytė ir Seimo nario Broniaus Markausko padėjėjas Raimondas Daubaris atvyko su dovanomis ir padėkos raštais. Jie buvo įteikti ne tik Jono Lankučio viešajai bibliotekai, bet ir visiems, prisidedantiems prie europietiškų idėjų sklaidos ir Europos dienos šventės organizavimo. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas apdovanojo interaktyvios viktorinos vaikams ir jaunimui „Opa per Europą“ nugalėtojus.
    Apie Erasmus+ , savanorystę Lietuvoje ir užsienyje kalbėjo19-metis austras Jan Obernosterer, šiuo metu savanoriaujantis Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje bei jį atlydėjusi Regiono bibliotekų ir kultūros vadybos skyrius vyr. bibliotekininkė Toma Gergelienė.
    Šventinis koncertas nepaliko abejingų - dalyviai dainavo, šoko, madas demonstravo, net vaidino. Gera buvo klausytis ir stebėti nuolatinių bibliotekos renginių dalyvių - Gargždų muzikos mokyklos mokytojo Broniaus Vaičiaus mokinių ir jo vadovaujamos Gargždų kultūros centro diksilendo grupės, Arūno Birbalo atliekamų romantiškų dainų, Klaipėdos rajono TAU studentų pasirodymų.
    Susirinkusius į šventę taip pat džiugino Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro kolektyvų pasirodymai: dainavimo studija (mokytojas Ringaudas Stoškus), grupės  „Kofeinas“, „Apverstas kryžius“, instrumentinės muzikos studijos grupė „Sankaba“ (mokytojas Artūras Petruoka), siuvimo ir dekoravimo studija „Dyksnys“ (mokytoja Jūratė Kuprienė) demonstravo džinsinę kolekciją „Re/Done“, breiko studijos „G-Town“  mokiniai ir vadovė Enrika Stropienė  kvietė pašokti visus susirinkusius.  
    Gargždų kultūros centro šokių studija „Trepsiukas“ (vadovė Lilija Šepčenko), Gargždų muzikos mokyklos vokalinis ansamblis Svirplys“ (vadovė Nijolė Usevičienė) .  Priekulės vaikų lopšelio-darželio, Priekulės muzikos mokyklos auklėtiniai, „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokyklos ugdytiniai: grupė „The nobodies“, grupė „Dark moon“ grupė „Pečius griūn“, linijinių šokių kolektyvas „Gargždė“ (vadovė Giedrė Malūnavičienė) - kiekvienas, dalyvavęs šventėje galėjo klausytis ir stebėti tai, kas labiausiai patinka.
    Visus kvietė mugė „Eurojomarkas“ – nuo įvairių rankdarbių raibo akys, o nuo skanumynų varvėjo seilės.  Dalyviai siūlė naminių sūrių, kiaušinių, duonos, kvietė puoštis papuošalais iš karoliukų, mezginiais, nėriniais, įsigyti iš vytelių pintų krepšių, dirbinių iš pintų laikraščių, rankų darbo žvakidžių, vazonų, pieštų akmenukų, keramikos dirbinių...
    Vyko žaidimas „Klausimų promenada“, įvairios edukacijos: piešimas 3D pieštuku, ženkliukų su ES atributika gaminimas, pynimas iš vytelių ir laikraščių, mezgimas ant grėblio, Europos žemėlapio kūryba... Informacija apie Europos sąjungą, savo įstaigos veiklas dalijosi Eurodesk atstovai, policijos pareigūnai, kariškiai ir savanoriai.

    Visi dalyviai buvo vaišinami kava, arbata ir trijų rūšių koše.
    Dėkojame visiems dalyvavusiems už bendradarbiavimą ir sukurtą šventinę nuotaiką minint Europos dieną „Švęsk. ESi Europos dalis!“

    Daugiau nuotraukų – bibliotekos facebook paskyroje
    Živilė Markutė-Armalienė
    Nuotraukos – Giedrė Ilginienė, Živilė Markutė-Armalienė