„Skaitymo iššūkis 2019“ – smagus užsiėmimas, subūręs daug skaitytojų

       Šiemet Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka vėl prisijungė prie Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos organizuojamo vasaros „Skaitymo iššūkio“. Kaip teigia organizatoriai „Skaitymo iššūkis“ – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas – per vasarą perskaityti bent jau 5 knygas.“

Norintys įveikti vasaros „Skaitymo iššūkį“ 2019 m. turėjo perskaityti 5 knygas: lietuvių autoriaus knygą; bibliotekininko rekomenduotą knygą; knygą apie keliones; knygą geltonu viršeliu ir knygą, kurios pavadinimas prasideda pirma dalyvio vardo raide. Per tris mėnesius buvo įveikta net 74 100 knygų.
    Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje ir filialuose šiemet užsiregistravo labai daug skaitytojų – 1172, iš jų įveikė užduotis – 914,  perskaityta knygų – 5760. Palyginus su praeitų metų rezultatais – penkis kartus daugiau! Džiaugiamės ir didžiuojamės, nes tarp Klaipėdos apskrities bibliotekų esame lyderiai – I-oje vietoje, o tarp Lietuvos bibliotekų – II-oje vietoje. 2018 m. tarp Lietuvos bibliotekų užėmėme 5-ąją vietą, o tarp Klaipėdos apskrities bibliotekų garbingą 2-ąją vietą.
    Daugiausiai užsiregistravusių ir įveikusių užduotis skaitytojų subūrė Vaikų literatūros skyrius – (138 dalyviai), Dituvos, Agluonėnų, Vėžaičių, Dovilų, Kretingalės filialai. Labiausiai dalyviai pasikliovė bibliotekininko rekomenduota knyga – perskaitė 1293 knygas, lietuvių autoriaus -1187 knygas ir knygą apie keliones (1115). Šiemet nemažai dalyvių „Skaitymo iššūkį“ įveikė po 2, 3 ar net 5 kartus.
    Spalio 4-ąją, Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje, per Klaipėdos knygų mugę, „Skaitymo iššūkio 2019“ koordinatorė Kristina Kundrotienė pristatė rezultatus ir įteikė prizus bei padėkas dalyvavusios bibliotekoms. Visiems įveikusiems iššūkį įteikti diplomai, liudijantys įveikus iššūkį ir  dovanėlės –  „Skaitymo iššūkio“ skirtukai ir knygos. Šio renginio metu Jono lankučio viešoji biblioteka taip pat atsiėmė apdovanojimus už dalyvavimą  Reikėjo sukurti filmuką apie dalyvavimą „Vasaros skaitymo“ iššūkyje.
    Dėkojame visiems dalyviams, bibliotekininkėms už tokius puikius rezultatus!

    Živilė Markutė-Armalienė
    Nuotraukos – Jono Lankučio viešosios bibliotekos ir filialų darbuotojų.