Meninio skaitymo šventė „Diemedis“

    Lapkričio 16-ąją Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje jau 18-ąjį kartą vyko Dauparų kultūros namuose užgimusi Klaipėdos apskrities. Jame dalyvavo rekordinis skaičius skaitovų – net 33, atvykusių ne tik iš Klaipėdos rajono, bet ir iš Rietavo, Skuodo, Kretingos, Klaipėdos. „Diemedis“ – keliaujantis renginys – vienais metais vyksta Gargžduose, kitais – Kretingoje.

   Šiemet šventė skirta Žemaitijos metams, tad labiausiai žavėjo žemaitiškai skaitomi S. Daukanto, Žemaitės, lietuvių liaudies ir savos kūrybos tekstai. Žemaitijos metams skirtas renginys taip pat tapo puikia proga iškilmingai įteikti Žemaičio pasą, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja, Klaipėdos rajono žemaičių draugijos pirmininkė Diana Ciparienė jį įteikė Kazytei Vaištarienei. Bendrine kalba pasirinktų kūrinių spektras labai platus, skaityti V. Mačernio, J. Erlicko, V. V. Lansbergio, N. Nėries, V. Žilinskaitės, D. Čepauskaitės, V. Račicko ir kt. kūriniai. Šventę muzikiniais kūriniais puošė kultūros darbuotojas, bardas iš Kretingos Raimondas Grabys, kuris tarsi apvilko meninį žodį į šventinį rūbą.

    Po renginio tradiciškai įteiktos padėkos ir dovanos skaitovams bei mokytojams, kurie ruošė moksleivius. Renginio iniciatorė bei šventės siela – Danutė Galminienė taip pat dėkojo dalyviams, sveikino juos, linkėjo ir toliau branginti ir puoselėti lietuvių, žemaičių kalbą.

Džiugu, kad puoselėjamasmeninis žodis tapo ilgamete tradicija, kuri teikia džiaugsmą ne tik besiklausantiems, bet ir patiems dalyviams.

 

Giedrė Ilginienė

Nuotraukos - Živilė Markutė-Armalienė