Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje – truputis vasaros

       Sausio 30 dieną Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta menininkės, kūrėjos Irenos Šarkuvienės tapybos ir pintinių juostų paroda „Truputis vasaros“. Paroda skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Vasario 16-osios dienai pažymėti.


Parodos autorė –  kraštietė, gimusi Gargžduose, o vasaras leidusi Ruigių kaime, Veiviržėnų seniūnijoje. Talentinga ir darbšti menininkė yra surengusi  daugiau kaip 20 parodų įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Ji tapo, kuria kalvystės, juvelyrinius, keramikos dirbinius, pina juostas, restauruoja skrynias, audžia, siuvinėja... ir yra aistringa akmenų kolekcionierė bei žvejė.
Autorė pristatydama „žydinčią sieną“- paveikslus su gėlėmis, juokdamasi sakė, kad „nueina į pievą, prisiskina glėbį gėlių ir jos arba nuvysta arba nutapo“. Susirinkusieji grožėjosi  ir įvairiaspalvėmis  pintinėmis juostomis, įdėmiai stebėjo, kaip autorė demonstravo  juostų pynimo būdus.
 Menininkė teigia, kad savo kūryboje ji perteikia „visa tai, ką jaučia, mato ar įsivaizduoja“. Prisipažino, kad su darbais išsiskirti nėra lengva ir kuriant nemėgsta monotonijos – pabaigus tapyti imasi juostų pynimo, tada keramikos ir t.t.
 Su darbščia ir kūrybinga menininke bendravo ir ją sveikino gausus būrys artimųjų, draugų, kolegų.


Tekstas – Ž. Markutės-Armalienės
Nuotraukos – Ž. Markutės-Armalienės, O. Girčio