„Keli žvilgsniai į Ievos Simonaitytės kūrybą“- renginys, skirtas Ievos Simonaitytės 120-osioms gimimo metinėms paminėti

          O buvo taip: rugsėjo 28 dieną bibliotekon į renginį „Keli žvilgsniai į Ievos Simonaitytės kūrybą miestelėnus ir svečius sukvietė Klaipėdos universiteto dėstytojai. Renginio sumanytoja ir vedėja prof. Roma Bončkutė pristatė programos dalyvius, Vytauto Didžiojo universiteto doktorantė Yrma Antanaitytė skaitydama paskaitą „Iš praeities į šiandieną: tapatumo problema Ievos Simonaitytės kūryboje“ pažėrė daug žinomų ir negirdėtų faktų apie I. Simonaitytės asmenybę, jos gyvenimą, kūrybą.

Ieva Simonaitytė pristatoma kaip Mažosios Lietuvos metraštininkė, tačiau, anot pranešėjos, rašytojos kūriniai yra ne tik apie šio krašto likimą. Jie bendražmogiški: apie žmogaus stiprybę, užsispyrimą gyventi ir išlikti. Ieva Simonaitytė buvo nelengvo būdo, reikli, pikta, uždara, savito humoro jausmo moteris,  mokėjusi pasišaipyti ne tik iš kitų, bet ir iš savęs, be galo mylėjusi savo krašto žmones ir rožes.
Lektorius R. Skunčikas jausmingai ir įtaigiai skaitė ištraukas iš rašytojos kūrinių ir lietuvių poetų eiles. Klausytojų ausis malonino daininkės G. Zeicaitės atliekamos giesmės, širdis virpino I. Mikalonio (birbynė) ir V. Narmontės (kanklės) atliekama muzika.
2017-ieji - ne tik Ievos Simonaitytės, bet ir Piliakalnių metai. Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė dėkojo svečiams ir padovanojo Z. Baubonio ir G. Zabielos knygą „Klaipėdos rajono piliakalniai“.


Tekstas, nuotraukos - Živilė Markutė-Armalienė