Susitikimas Vėžaičių miestelio bibliotekoje

2016 –uosius metus prezidentė D. Grybauskaitė paskelbė „Bibliotekų metais" su šūkiu : „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė". Net 70 metų Vėžaičių miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojai gali džiaugtis veikiančia biblioteka su dideliu knygų fondu. Ankstesnės pilkos, papelijusios bibliotekos patalpos renovuotos – skaitytojai gali džiaugtis jaukia, šilta aplinka. Lapkričio 18 dieną Vėžaičių miestelio bibliotekoje įvyko įspūdingas susitikimas – bibliotekon susirinko buvę darbuotojai.


Tai Kasparas Žutautas, dirbęs 1952m.-1956m., Antanina Birutė Rudienė, dirbusi 1964m.-1981m., Regina Žilienė, dirbusi 1982 m.-2012m., Vilma Jonelienė, dirbusi nuo 2012 m. ir skaitytojams knygų fondą paruošusi jau renovuotoje bibliotekoje. Vilma Jonelienė 2013 metais bibliotekos vairą perdavė šiandieninei darbuotojai Irenai Baltaragienei.
Bibliotekoje sukaupta istorinė medžiaga apie Vėžaičių seniūniją, miestelio gyvenimą priminė dalyvavusiems apie praeitį. Didžiąją dalį istorinės medžiagos surinko ilgametė bibliotekininkė Antanina Birutė Rudienė, šį lapkritį atšventusi 90 metų jubiliejų. Regina Žilienė, Vėžaičių miestelio bibliotekoje dirbusi 30 metų, surinktą istorinę medžiagą perrašinėjo ranka ir segė į bylas. Šios bylos - bibliotekos pasididžiavimas.
Vėžaičių miestelio seniūnas Liudas Laukaitis pasveikino visus bibliotekininkus. Su nuoširdžiausiais linkėjimais jis įteikė puokštę gėlių bibliotekininkei – jubiliatei A.B. Rudienei ir pasidžiaugė, kad sulaukusi 90 –ečio ji dar aktyvi visuomenininkė, kaip ir jaunystėje. Vėžaičių pagrindinės mokyklos direktorė Saulė Rudaitytė sveikindama susirinkusius pažadėjo parekomenduoti moksleiviams susipažinti su istorine medžiaga, esančia bibliotekoje. Vėžaičių kultūros centro direktorė Alma Slušnytė pasidžiaugė dirbusiais bibliotekininkais ir ilgamečiais, glaudžiais bibliotekos ir kultūros centro ryšiais. Abi kultūros įstaigos siekia, kad Vėžaičių seniūnijos gyventojų kultūrinis gyvenimas būtų įdomus ir prasmingas.
Popietę papuošė Vidos Želvienės skaitomos savo kūrybos eilės, Alfonso Raukčio atliekamos melodijos su armonika ir bandonija. Susitikimo vakaras prie arbatos puodelio patvirtino, kad biblioteka ne tik knygų, spaudos, bet ir bendravimo vieta.
Aš esu biblioteka... Aš esu atviros durys... Įženk...

Vėžaičių filialo bibliotekininkė Irena Baltaragienė