Trečioji susitikimų su nepriklausomai Lietuvai nusipelniusiais kraštiečiais turo stotelė – Gargždai

Renginio tipas: sutikimas-pokalbis su Lietuvai nusipelniusiomis Klaipėdos krašto asmenybėmis ir jaunaisiais talentais;
Renginio data: 2015 m. lapkričio 19 d., ketvirtadienis;
Renginio pradžia: 14:00 val.;
Renginio vieta: Klaipėdos r. Savivaldybės Jono Lankučio biblioteka (Klaipėdos g. 15, Gargždai);
Renginio globėja LR švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Lapkričio 19 d., ketvirtadienį, 14 val. Gargždų Jono Lankučio bibliotekoje vyks susitikimas su knygų „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ ir „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ herojais.
Renginį organizuoja knygų leidėjai – VšĮ Leidybos idėjų centras, pokalbį moderuos Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

„Tai 3-asis susitikimų-diskusijų turo po Lietuvą renginys. Turas skirtas 25-osioms Lietuvos Nepriklausomybės metinėms paminėti ir labiausiai per šiuos metus nusipelniusioms Lietuvos asmenybėms pagerbti. Šios knygos – tai naujausios Lietuvos istorijos studija, kurioje atspindėti reikšmingiausi visų šalies gyvenimo sričių ir žmonių pasiekimai. Kiekvienas Lietuvos kraštas yra užauginęs šaliai nusipelniusių asmenybių ir jaunųjų talentų, kuriais didžiuojasi kraštiečiai, kurių biografijos ir 1990-2015 m. reikšmingi pasiekimai aprašyti mūsų knygose. Kai kurie jų šiandieną gyvena ir dirba kituose miestuose ar net valstybėse, bet visų jų laimėjimai, kūriniai garsina Lietuvą pasaulyje“, – sako projektų direktorė Vida Laumenskaitė-Dauderienė.

Susitikime dalyvaus Klaipėdos r. vicemerė Violeta Riaukienė, 1990-1991 ir 1996-1998 m. Lietuvos žemės ūkio ministras, Lietuvos žemdirbystės instituto Vėžaičių filialo įkūrėjas dr. Vytautas Knašys; dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureatas, Lietuvos nacionalnio dramos teatro aktorius, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos aktorinio meistriškumo mokytojas Vaidotas Martinaitis; fotomenininkas, įkūręs 1-ąją privačią spaustuvę nepriklausomoje Lietuvoje, apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, Saulius Jokužys; Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Komplektavimo skyriaus vedėjas, bibliofilas, ekspertas Vytautas A. Gocentas; vieni geriausių Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių Karolina Preibytė ir Nojus Mukauskas. Svečiai papasakos, apie savo vertybės, kokie pasirinkimai ir darbai juos atvedė į savo profesijos aukštumas, atsakys į susitikimo vedėjo ir auditorijos klausimus. Diskutuoti ir kalbėtis su svečiais žiūrovai bus skatinami ir renginio metu. Renginyje taip pat dalyvaus Klaipėdos krašto bendruomenės nariai, žurnalistai, pedagogai ir gimnazistai. Pastariesiems šis susitikimas bus tarsi neformali naujausios Lietuvos istorijos pamoka.

Renginio rėmėjai: Klaipėdos r. savivaldybė, Klaipėdos r. įmonės. Rėmėjų vardu knygos bus padovanotos Klaipėdos r. savivaldybės viešajai bibliotekai ir jos filialams, gimnazijoms, progimnazijoms, mokykloms, geriausiems gimnazijų mokiniams, pedagogams.

Apie leidinius
VšĮ Leidybos idėjų centras siekia išliekamąją vertę turinčiuose leidiniuose išsaugoti Lietuvos asmenybių pasiekimus ir nuveiktus darbus, kuriais didžiuojamės, iš kurių galime mokytis ir kurie padeda kurti geresnę valstybę. Šiais metais leidykla išleido du išskirtinius leidinius: „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ – dvitomyje aprašytas visas atgautos Nepriklausomybės laikotarpis ir surinkta daugiau nei 2200 iškiliausių šio meto Lietuvos asmenybių biografijų, ir „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ – tai pirmoji Lietuvoje tokio pobūdžio knyga, kurioje beveik 600 talentingiausių jaunuolių autobiografinėse apybraižose pasakoja apie savo pasiekimus, laimėjimus ir kelią jų link. Knygoje taip pat pristatomos ir svarbiausios mokinių organizacijos, kolektyvai, konkursai, o pabaigoje pateikiama visų Lietuvos gimnazijų garbės lenta – joje pristatomi patys geriausi gimnazijų mokiniai.