R. Greičius: „Rašiau, nes norėjosi daug ką papasakoti...“

R. Greičius

      Rugsėjo 14 d., besibaigiant darbo savaitei, į Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešąją biblioteką rinkosi tie, kurie neabejingi kuriantiems bei rašantiems žmonėms. Čia vyko pedagogo, žurnalisto Rimanto Greičiaus atsiminimų knygos „Man nereikia likimo kito“ pristatymas.
     Visi, buvę renginyje, pritartų, kad R. Greičius – įdomus žmogus. Jis mokėsi Pagėgių pradinėje mokykloje, vėliau gimnazijoje. 1949 m. šeima ištremta į Sibirą, ten įgijo rusų kalbos ir literatūros mokytojo specialybę. Kurį laiką dirbo pedagoginį darbą Šilutės rajone, vėliau paskirtas Ramučių aštuonmetės mokyklos direktoriumi, taip pat mokytojavo Priekulėje. Vėliau dirbo Akmenės rajono kultūros skyriaus vedėju, po to - Klaipėdoje laikraščio „Lietuvos žvejas" redaktoriumi, Alytuje septynių rajonų zonos korespondentu. Šiuo metu yra dviejų laikraščių: Birštono savivaldybės „Kurorto aidai" ir Prienų savivaldybės „Krašto Vitrina" redaktorius. Parašyti  knygą paskatino draugai ir kolegos.
     Daugybė istorijų sudėta į knygą, kuri buvo išleista prieš metus 150 egzempliorių tiražu. Pirmasis leidimas buvo greitai „išgraibstytas“ straipsnio, pasirodžiusio internete, dėka. Pamokytas vieno Kaune dirbančio profesoriaus, kad „tokios geros knygos negalima leisti tokiu mažu tiražu“, su jo pagalba išleido dar 1000 egzempliorių. „Man nereikia likimo kito“ pasiekė net Rusiją. Kai R. Greičius, paprašytas buvusio klasės draugo Asalhamo, dabar akademiko, išvertė knygą į rusų kalbą, šis ją išleido Peterburge.
    Susitikime su rašytoju dalyvavo geras autoriaus draugas, Tarybos narys, pedagogas Albinas Klizas, kaip visada įdomiais pamąstymais apie knygą pasidalijo Donata Leketienė. Rimantas Greičius renginio metu stebino ne tik įtraukiančiomis istorijomis, kurios ir prajuokino, ir privertė aikčioti, jis taip pat skambino pianinu, skaitė savo kurtas eiles. Autorius teigė, kad blogų atsiliepimų apie knygą nesulaukė. Matyt, todėl, kad knygoje jaučiamas savitas autoriaus požiūris ir žavus gebėjimas visose gyvenimo situacijose įžvelgti gerąją pusę...

Donata Liutikaitė