Inga Baranauskienė „Lietuvos valdovų paslaptys: Kęstutis ir Birutė“

Kęstutis – viena ryškiausių viduramžių Lietuvos istorijos asmenybių. Apsuptas pagarsėjusių iškilių valdovų ir didžiąją gyvenimo dalį buvęs tik antruoju asmeniu valstybėje, jis neliko nei tėvo Gedimino, nei brolio Algirdo, nei sūnaus Vytauto šešėlyje. Amžininkų ir ainių atmintin Kęstutis įsirėžė kaip nenuilstantis kovotojas už savo krašto laisvę ir tiesiog kaip garbingas žmogus, kuriam net priešai verždavosi paspausti ranką.

Skaityti daugiau...

Antonio Iturbe „Mažiausia pasaulio biblioteka“

„Du mokytojai nerimastingai pakelia galvas. Rankose jie laiko kai ką, kas Aušvice griežtai uždrausta. Tie pavojingi daiktai negali iššauti, įkirpti ar įpjauti. Tiek baimės žiauriesiems reicho sargams varo ne kas kita kaip knygos – senos, nuplyšusiais viršeliais, išplyšusiais lapais.“

Skaityti daugiau...

Philippa Gregory „Tiudorų saulėlydis“

– Kiek laiko turime? – prisiverčiu nusijuokti.
– Nedaug, – labai tyliai atsako. – Jums skirtas mirties nuosprendis yra patvirtintas. Labai apgailestauju. Būsite nukirsdinta rytoj.

Skaityti daugiau...

Thornton Wilder „Aštuntoji diena“

„Žmogus yra ne pabaiga, o pradžia. Mes gyvename antrosios kūrimo savaitės pradžioje. Mes esame aštuntosios dienos vaikai.“

Amerikiečių rašytojo Torntono Vailderio kūryba jau pažįstama Lietuvos skaitytojams –Nacionaliniame Kauno dramos teatre pagal jo pjesę pastatytas spektaklis „Mūsų miestelis“.

Skaityti daugiau...

Rūta Oginskaitė „Žebriūnas: nutylėjimai ir paradoksai“

Arūnas Žebriūnas (1930–2013) – kino režisierius, sukūręs filmus „Paskutinė atostogų diena", „Mažasis princas", „Gražuolė", „Naktibalda", „Velnio nuotaka", „Seklio Kalio nuotykiai", „Riešutų duona", „Turtuolis, vargšas..." ir daugelį kitų.

Skaityti daugiau...